vyroba paliv z odpadu

ŽIVOTNÍ

PROSTŘEDÍ.eu

info@zivotniprostredi.eu

e-mail informace

+420 728 876 308

infolinka

Agentura pro podporu podnikatelů a veřejného sektoru v rámci finanční podpory z OPŽP a API

VÝROBA ENERGETICKÝCH PALIV Z ODPADŮ

Příjem žádostí:

do 3. 2. 2020

Výše podpory:

až 85% dotace

Maximální podpora:

max. 50 mil. EUR

Kdo může žádat:

podnikatelské a veřejné subjekty

Získejte finanční podporu 85% podporu na nákup technologií, které dokážou zpracovat odpad pro následnou výrobu energetických paliv.

PROGRAM VÝROBA PALIV Z ODPADŮ

Operační program životní prostředí nabízí možnost čerpat podporu až 85% výdajů na technologii, která pomůže zkvalitnění nakládání s odpady a dokáže z ostatních odpadů vyrobit energetické palivo. Minimálně 50% vyrobeného paliva musí být spalováno v koncovém zařízení, které je provozováno dle § 14 odst. 1 zákona č. 185/2001 Sb. (např. spalovny, elektrárny)

NA CO JE MOŽNÉ ČERPAT PODPORU

Zpracováváte odpad, který lze následně využít pro výrobu energetického paliva? Pro Vás je tedy určena podpora na jakoukoliv technologii na úpravu odpadu, např. drtičky, sušičky, technologické linky, dopravníky, magnetické separátory, mlýny, lisovací technologii atd. Podporu lze využít i technologii, která je určena na následnou výrobu ze zpracovaného odpadu, tzn. výrobu pelet, briket, šptěpka a dalších energetických paliv.

NAŠE ÚLOHA V PROJEKTU

Projdeme s Vámi veškeré povinné přílohy a spočítáme bodové hodnocení projektu. Pokud budeme splňovat požadované minimum, tak nic nebrání získání podpory. Vypracujeme konkrétní žádost včetně příloh a společně podáme k hodnocení. Zajišťujeme veškeré administrativní kroky v době hodnocení projektu a zároveň i po schválení, kdy je nutné vyhotovení monitorovacích a závěrečných zpráv k projektu.

KDO MŮŽE ŽÁDAT A PODMÍNKY

O podporu můžou žádat všechny podnikatelské subjekty, které mají přidělené IČ a zabývají se obchodní činností a zároveň mohou žádat o podporu také všechny veřejné subjekty, tzn. obce, města atd. Pro výrobu paliv z ostatních odpadů nelze využít odpady katalogových čísel 03, 17, 15 01, 16 01, 20 01, 20 02, 02 01 07, 20 02 01, 20 03 07.


CO MUSÍM PRO ZÍSKÁNÍ PODPORY DOLOŽIT

K odevzdání kompletního projektu bude nutné odevzdat finanční výkazy žadatele, vyhotovenou analýzu potencionálu odpadu, projektovou nebo technickou dokumentaci, prokázání ke vztahu nemovitosti, kde je projekt realizovaný (např. nájemní smlouva), souhrnný kumulativní rozpočet, vyjádření krajského úřadu k projektu, vypracovanou finanční analýzu projektu a vzorové přílohy.

KOLIK MŮŽU ZÍSKAT

Výše podpory se počítá z celkových výdajů projektu. Nejvýhodnější je variata investice do 200 tis. EUR, kde je stanovena podpora 85% z výdajů projektu. V případě větších projektů je nabízena podpora 45%. Vždy záleží na konkrétním záměru.

Máte otázky k programu výroba paliv z odpadů nebo chcete získat podporu? Volejte rychlou infolinku +420 728 876 308, nebo vyplňte nezávazný formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat.


Poptávkový formulář 

 
 
Mám zájem o konzultaci
Mám zájem o získání podpory
Potřebuji více informací k podmínkám
 
 
 

životní prostředí.eu

Strojnická - Holešovice, Praha

+420 728 876 308, infolinka

NAŠE SLUŽBY


analýza podnikatelských záměrů včetně zpracování


zpracování žádostí o podpory


monitorování projektů


spolupráce s dodavatelskými firmami

Copyright © všechna práva vyhrazena, zivotniprostredi.eu

PROVOZNÍ DOBA


Pondělí - pátek: 08:30 - 19:00 hod.


Sobota: 09:00 - 14:00 hod


Neděle: zavřeno